17.11.2019 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Yazılımlar Deri Naklinde Çığır Açıyor

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 278 makalesi bulunuyor.

Yazılımlar Deri Naklinde Çığır Açıyor

Deri naklinde çığır açacak yeni bir yöntem üzerinde çalışan Oxford ekibi Deri Naklini Robotlar üzerinde test edip şekil bozukluğunu ortadan kaldırmak ve temiz bir operasyonla sonuçlanması için düğmeye bastı.

Deri naklinde çığır açacak bir önemli gelişme yaşandı. Deri nakilleri insanlara nakil edildikten sonra büyük bir sorun olarak görülen şekil bozukluğu ve benzeri durumların son bulmasına yönelik büyük bir adım olarak görülen deri nakli uygulaması insan vücuduna nakil edilmeden önce robotlar üzerinde denenecekler.

Bu yöntem için Oxford Ünversitesi’nde bir ekip kuruldu. Bu eki insanlara deri nakil edilirken sonrasında yaşanacak olumsuz deri şekillerini ortadan kaldırmak adına bu deneyleri bir robotlar üzerinde deneyimleyerek gerçekleşecek sonuçlardan eğer ki memnun bir netice ortamı doğarsa bu denekleri daha sonra insanlara nakil ederek olumlu sonuçlar karşısında insanlara deri naklinde çığır açacak bir oluşumu gerçekleştirecekleri yol olarak görülüyor.

Laboratuvar ortamında gerçekleşecek deneyimlerle ve denemelerle gelişecek deri nakli operasyonlarında derilerin şekilliliğinin yanı sıra insan hareketlerinden oluşabilecek diğer pürüzleri de ortadan kaldırmak adına önemli bir fayda haline geleceği öngörüyorlar.

İnsansı robotların üzerinde geliştirilecek dokuların hem şekillere hem de deriye uyum sağlanması amaçlanacak.

Hazır hale gelecek bu sisteme birlikte gerçekte yaratılan deri operasyonlarında başarısız bir hal almalarında olumsuz verilerin yaşanması üzerine bu sistem ile daha kesin sonuçlar ve ardından yapılacak operasyonun insan vücudunda önemli durumlara zemin hazırlayacağı açıklandı.

Oxford’da görevli ekip üyelerinin mekanik sistemlerle temasının bir hayli etkili olacağı kanısında son derece diğer önemli adımlara da katkısı olacağını düşünerek çalışmalarına devam ediyor.

3 BOYUTLU DERİ YAZILIMI HAYAT KURTARACAK

Artık dünyamızda üç boyutlu yazı yazdırma tekniği ile birçok şeyin ortaya çıkmasından sonra Robotlara giydirilecek derilerinde üç boyutlu yazılmış halinde deri yöntemi ile birlikte hareket ederek birçok insanın bu yönde hayatlarının kararmasının önlenmesi de önemli bir durum ortaya seriyor.

Önceleri hastaya yapılacak deri operasyonunda hastanın üzerinden alınan doku örneği ile hareket ediliyordu. Şimdilerde ise biyolojik yazıcı olarak anılan sistem sayesinde bu duruma daha da etken ve etkili bir yöntem ile birlikte deri nakillerinde çığır açılacağın haberini bizlere müjdeliyor.

Bu yöntem ile birçok hastanın hem hayatı hem de istediği nakil sonucu daha sonra karşılaşmak istemediği ortamların ortaya çıkmasını önlemek adına hem hastalara hem de operasyonu gerçekleştirecek kişilere daha huzurlu bir yöntemin gerçekleşeceğini gözler önüne sergiliyor.

Bir önceki yazımız olan Mezitli Hava Durumu başlıklı makalemizde mezitli hava, mezitli hava durumu ve mezitlide hava durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Facebook0
Facebook
Pinterest2k
Pinterest
Instagram0
Twitter
Visit Us
LinkedIn
Follow by Email
RSS
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ