21.12.2020 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Yapay Zeka Senaryolu Yeni Bir Film

Teknolojinin gelişmesi ve artık senaryolarını oluşturması göz önünde bulundurulması neticesinde akıllara insanoğlu değersiz bir hal mi alıyor sorusunu da

Yapay Zeka Senaryolu Yeni Bir Film

Geliştirilen teknoloji yapay zeka ve algoritmalar sayesinde daha önce yayınlanan bazı dizi ve filmlerden alıntıların yer aldığı sistem ile hayata geçirilen kısa filmlere bir yenisi daha eklendi.

Bir bilim kurgu senaryosu olarak ilk kez yapay zeka tarafından yapılan “Sunspring”  kısa filminden sonra şimdilerde yeni bir film daha aynı teknik ile çekildi. Geliştirilen teknoloji yapay zeka ve algoritmalar sayesinde daha önce yayınlanan bazı dizi ve filmlerden alıntıların yer aldığı sistem ile hayata geçirilen kısa filmlere bir yenisi daha eklendi.

Yapay zeka

Benjamin adı verilen yapay zeka “Its No Game” (Bu Bir oyun değil) isimli kısa filmi ile karşımıza çıkıyor.

Filmin başrollerinde “Kara şimşek” ve “Sahil güvenlik” dizilerinden hatırlayacağınız efsane isim “David Hasselhoff” yer alıyor. Önceki filmde yer alan makine yeteneklerinin ve insanların şaşırtıcı bir biçimde etkili birleşimi ön planda yer alıyor.

 Kısa filmin içeriğinde anlaşmazlıkların yer alması durumunun ortadan kaldırılması açısından filmin yazarı Thomas PAYNE (Walking Dead) açıklamasında ; “Eğer ki daha önceki kısa filmin senaristi “Aoron Sorkin” hayranı ya da yeni filmde  başrol oyuncusu “David Hasselhoff” filmlerini takip edenler  aslında filminakışı hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar dedi.”

Kısa filmlerdeki başarılı senaryolar üretmede ön planda yer alan “Benjamin” isimli yapay zeka bu filminde de önceki kısa film tecrübelerinden yararlanarak yeni ürünlerini bir sonraki senaryolarına aktarması ile de biliniyor.

Yapay zeka insanı değersiz olmasını mı sağlıyor?

Teknolojinin gelişmesi ve artık senaryolarını oluşturması göz önünde bulundurulması neticesinde akıllara insanoğlu değersiz bir hal mi alıyor sorusunu da beraberinde getiriyor.

Yapay zeka bu zamana kadar geliştirdiği ancak dar bir zaman diliminde yer almasına rağmen yine de insanoğlu açısından büyük bir tehdit gibi algılanabilir.

Akıllara gelebilecek bir algoritma belirli alanlarda insanüstü performansı ile göz önünde olsa da diğer alanlarda herhangi bir şeyde kullanılmıyor. Dar amaçlı olarak faaliyet gösteren yapay zekaların diğer sektörlerde de yakın zamanlarda faaliyetlere dönüştürülmesi durumunda insanoğlu açısından tehlikeli boyutlara ulaşabileceği de bilinmektedir.

Yapay Zeka nedir?

İnsanların düşünme yöntemlerinden yola çıkarak insanların düşünmelerini analiz etmeleri ile birlikte yapay herhangi bir yönerge geliştirmeyi hedefleyen bir gelişmiş sistem olarak bilinir.

Bir önceki yazımız olan Mersin Araç Kiralama başlıklı makalemizde araba kiralama Mersin, araç kiralama Mersin ve Kiralık Araba Mersin hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ