22.11.2019 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Sulama birlikleri tek çatı altında toplandı

– DSİ’ye bağlanan Adana’daki 11 sulama birliği, “Seyhan Sol Sahil Sulama Birliği” adı altında toplanarak kurumsal yapıya kavuştu

Sulama birlikleri tek çatı altında toplandı

ADNA (AA) – Devlet Su İşleri (DSİ) 6. Bölge Müdürlüğüne bağlanan Adana’daki 11 sulama birliği, "Seyhan Sol Sahil Sulama Birliği" adı altında toplanarak kurumsal yapıya kavuştu.

Bölge Müdürlüğünde ziraat yüksek mühendisi olarak görev yapan Şafak Çetin, kentteki 11 sulama birliğinin, "Seyhan Sol Sahil Sulama Birliği" adı altında toplandığı birliğin başkanlığına getirildi.

Sulama birlikleri birleşmeyle kurumsal bir yapıya kavuşturuldu.

"Seyhan Sol Sahil Sulama Birliği" ana kanalların drenajları ile kanaletlerin bakım, onarım ve temizliğini de yapmaya başladı.

Birleşmenin ardından geçen kısa sürede bugüne kadar 386 kilometre drenaj kanalı temizlenip iyileştirme çalışması tamamlandı.

Çiftçinin sorunsuz ve verimli bir sezon geçirmesi için tüm imkanlarını seferber eden sulama birliklerinin tek çatı altında toplanması bölge çiftçisi ve üreticisi tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü başlıklı makalemizde 15 Temmuz, Adana ve ATTEKİN KUR hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Facebook0
Facebook
Pinterest2k
Pinterest
Instagram0
Twitter
Visit Us
LinkedIn
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ