28.12.2020 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı

St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı

HATAY (AA) – Hatay'da, St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kapsamında düzenlenen törende barış, kardeşlik ve birliktelik mesajları verildi.

Dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St. Pierre'de gerçekleştirilen töreni, Anadolu Havarisel Episkoposu Monsenyör Paolo Bizzeti ile Antakya Patrikhanesi temsilcileri yönetti.

Önüne Türk bayrağı ve Atatürk posterinin asıldığı kilisede, tören öncesi İstiklal Marşı okunup saygı duruşunda bulunuldu. Dua edilip İncil'den bazı bölümler okundu.

İlahilerin de seslendirildiği törende, barış, kardeşlik, birliktelik mesajları verildi.

Tören sonrası bayrama özel hazırlanan kutsanmış ekmek, gelenlere bölüştürüldü.

Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, burada yaptığı konuşmada, her sene 28-29 Haziran tarihlerinde Antakya kiliselerinin kurucuları olan Aziz Petrus ve Pavlus'un bayramını idrak ettiklerini söyledi.

Barış ve kardeşliğin önemine değinen Hurigil, bayramın başta Türkiye'ye olmak üzere tüm dünyaya sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diledi.

Bir önceki yazımız olan Salda Gölü bu yıl da ziyaretçilerini "büyülüyor" başlıklı makalemizde Burdur, Salda Gölü ve yeni sezon hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ