12.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Singapur'un Ankara Büyükelçisi Han Adana'da

– Singapur’un Ankara Büyükelçisi Jonathan Tow Shen Han, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti

Singapur'un Ankara Büyükelçisi Han Adana'da

ADANA (AA) – Singapur'un Ankara Büyükelçisi Jonathan Tow Shen Han, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı makamında ziyaret etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Karalar, ziyarette Büyükelçi Han'a iş birliği yapılabilecek sektörlerle ilgili bilgi aktardı.

Büyükelçi Han, Singapur ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin artırılması ve kültürel iş birliğinin geliştirilmesini amaçladıklarını belirterek Adana ile tarım sektöründe ticaret yapılabileceğini ifade etti.

Singapur'la imzalanan kapsamlı serbest ticaret anlaşmalarının ticaret hacminin daha da artırılmasına katkı sağlayacağını vurgulayan Han, Türkiye ile her alanda iş birliğinin geliştirilmesi için çaba harcayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar da Adana'nın sahip olduğu zenginliklerden dolayı geleceğinin parlak olduğunu belirtti.

Adana açısından sebze ve meyve üretimi ile bunların ihracatının büyük önem taşıdığını ifade eden Karalar, bu konularda iş birliği yapılabileceğini kaydetti.

Karalar, Ceyhan ilçesindeki petrol rafinerisiyle ilgili de bilgi vererek bu konuda yeni yatırımların olabileceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Akdeniz'de dere ıslah çalışmaları başlıklı makalemizde Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Akdeniz Belediyesi ve mersin hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ