23.01.2020 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Onur konuğu Kahramanmaraş, İEF'ye hazırlanıyor

İZMİR (AA) – Ticaret Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 88'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) onur konuğu Kahramanmaraş, fuar hazırlıklarını sürdürüyor.

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) gerçekleştirilen tanıtım programında konuşan İzmir Kahramanmaraş Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Özbilir, eylül ayında organize edilecek fuarda kentlerini tüm yönleriyle tanıtacaklarını bildirdi.

Kahramanmaraş'ın onur konuğu olarak belirlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini aktaran Özbilir, emeği geçenlere ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür etti.

Murat Özbilir, başta dondurma olmak üzere Kahramanmaraş'ın önemli değerlerini burada en güzel şekilde tanıtmak istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Fuar'ın onur konuğu ülkesi de Çin Halk Cumhuriyeti olacak. Çin üretici bir ülke, Kahramanmaraş da üretici bir il. Ciddi alışverişler olacağını ve ciddi bağlantılar kurulacağını düşünüyoruz. Çok güçlü firmalarımız, markalarımız, millete anlatacağımız zengin bir mutfağımız var. Emsali olmayan ve kalitesi taklit edilemeyen dondurmayı da İzmirlilere tanıtacağız. Bu anlamda herkesi fuara davet ediyoruz."

– "1,5 milyonun üzerinde ziyaretçi bekliyoruz"

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri (İZFAŞ) Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu ise etkinliğe bu yıl, dünyanın en büyük ticaret hacmine sahip ülkeleri arasında yer alan Çin'in ortak ülke olarak katılacağını hatırlattı.

Onur konuğu il olan Kahramanmaraş'ın sürprizlerini beklediklerini dile getiren Karaosmanoğlu, şöyle konuştu:

"İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl da Türkiye'den ve dünyadan pek çok katılımcıyı bir araya getiriyor. Bu yıl 1,5 milyonun üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. 10 günlük fuarda pek çok konser, sanat etkinliği ve kültürel aktiviteler de olacak. Bu etkinliklerde Kahramanmaraş'ın özel bir ağırlığı olacak."

Bir önceki yazımız olan Coca-Cola İçecek geçen yıl 152 proje hayata geçirdi başlıklı makalemizde Coca-Cola İçecek, Servet Yıldırım ve sürdürülebilirlik raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ