09.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Mezitli Oteller

Mezitli Oteller

MEZİTLİ OTELLERİ
Tarihin doğayla buluşmuş olduğu Akdeniz ilçelerinden kabul edilen Mezitli, büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve günümüzde gezginlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Mersin’e 36 kilometre uzaklıkta yer alan Mezitli, Erdemli ilçesine 46 kilometrelik bir mesafeye haiz. Mersin Mezitli’nin büyük bir alanı yeşil bir doğayla örtülmüş durumda. Ayrıca tarihin derin izlerini taşıyan bölgeleriyle de biroldukça araştırmaya mevzu olmuştur. Mezitli otellerinde erken rezervasyon yaparak ilçenin doğasına ve tarihine kısa bir seyahat yapabilirsiniz. Tatile çıkmadan önce kendinize Mezitli gezilecek ve görülecek yerler listesi hazırlamayı ihmal etmeyin.

Mezitli Otelleri
Mezitli Gezilecek ve Görülecek bölgeler


Soli Antik Kenti: Mersin’in en önemli zamanı kalıntılarından önde gelen Soli Antik Kenti, Mezitli sınırları içinde bulunuyor. Soli Harabeleri olarak da adlandırılan bölge, sit alanı olarak ilan edilip koruma altına alınmış durumda. Antik kentin tarihi M.Ö. 700’e dayanıyor ve Dorlar tarafından kurulduğu biliniyor. Sütunlu yol, Roma hamamı, antik liman, su kemerleri ve höyük, Soli’nin başlıca kalıntılarıdır.

Kuzucubelen Kalesi (Taş Kale): Ortaçağ’dan günümüze gelen Kuzucubelen Kalesi, Mezitli gezilecek yerlerden biri. Halk tarafınca Taş Kale olarak adlandırılan yapı, gözetleme kalesi olarak inşa edilmiş. Kim tarafınca ve hangi yıl yapıldığı bilinmiyor. Kaleye Mezitli-Fındıkpınar karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mezitli Plajları: Akdeniz’e kıyısı olması sebebiyle Mezitli’de denize girebileceğiniz plajlar bulunuyor. İlçede hem halk plajı aynı zamanda işletmelere bağlı plajlar mevcut. Mezitli Halk Plajı, Soli gezinsel Tesisleri Plajı ve Gümüşkum Orman İşletmesi Plajı’nı denize girmek için tercih edebilirsiniz.

Mezitli Yapılacak Aktiviteler
Mersin Mezitli’de ilk olarak denizin ve güneşin hazzını çıkarın.
Şnorkelle minik dalışların yanı sıra tüplü dalışlar da gerçekleştirin. Sualtı dünyasının zenginliğini daha yoğun göreceğiniz yerler ise Kızkalesi ve Anamur’dur.
Tabiat yürüyüşleri yapın ve yürüyüşünüz sırasında bolca bol fotoğraf çekin.


Mezitli’de Ne Yenir?
Akdeniz mutfağına ait biroldukça lezzeti Mezitli’de keşfedebilirsiniz. Özellikle şehrin ünlü lezzetleri arasındaki tantuni, tüm Mezitli restoranlarının mönüsünde bulunuyor. Mezitli bölgesel yiyecekleri çoğu zaman baharatlı ve ekşilidir. Derhal derhal her yemekte acı ve baharat kullanıyor. Mezitli restoranlarında yöreye özgü cızlama, çileme, gaygana, topalak ve bazlamanın hazzına mutlaka bakmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Google Sadece Arama Motoru Değildir – Diğer Yatırımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ