10.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Madde bağımlılığı konulu kısa film ilgi görüyor

Madde bağımlılığı konulu kısa film ilgi görüyor

ADANA (AA) – Pozantı ilçesinde madde bağımlılığı konusunda bir arkadaş grubu tarafından çekilen kısa film, sosyal medyada ilgi görüyor.

İlçede daha önce çok sayıda kısa film ve amatör sinema filmi ortaya koyan arkadaş grubu tarafından sosyal sorumluluk duygusundan hareketle madde bağımlılığı konulu kısa film hazırlandı.

Senaryosunu özel bir firmada güvenlik amiri olarak çalışan Özgür Çiçek’in yazdığı filmin kurgusunu ilçede esnaflık yapan Mustafa Kozan ve bir fabrikada işçi olarak çalışan Serkan Aydoğan yaptı.

Hazırlandıktan sonra Youtube ortamında yayınlanan filmi 460 bin kişi izledi.

Senaryo yazarı Çiçek, arkadaş ortamında deneme çekimleriyle başladıkları amatör kısa film çekimlerini sürdürmeye karar verdiklerini söyledi.

Çiçek, şunları söyledi:

"İlk olarak 'Hapishane 1980' adlı 30 dakikalık süreden oluşan filmimizi her ay yayınlamak üzere 7 bölüm çektik. Daha sonra 'Pozantılı Kınalı Gelin' adlı amatör sinema filmi çektik ve ilçemizde galasını yaparak 3 bin Pozantılı ile birlikte izledik. Son olarak haberlere konu olan madde bağımlılığıyla alakalı sosyal sorumluluk projesi aklımıza geldi. Çekimler için konu ile ilgili kişilerden dipnotlar aldık. Ekipmanlarımızı profesyonel bir şekilde hazırladık. İlçe Emniyet Müdürlüğünden polis kıyafetleri temin ettik ve yaklaşık bir ay gibi bir sürede kısa filmimizi çektik. Sosyal medya da paylaştıktan sonra olağanüstü bir izlenme sayısına ulaştık. İzleyenler tarafından olumlu tepkiler aldık. Bu tepkiler bizim özgüvenimizi artırarak daha güzel yapımlara el atmaya yönlendiriyor.”

Bir önceki yazımız olan Dünya Gençleri Akseki'de buluşacak başlıklı makalemizde Akseki, Antalya ve dostluk festivali hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ