10.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Hatay'da öğretmenlere “İletişim ve Beden Dili” konferansı

Hatay'da öğretmenlere “İletişim ve Beden Dili” konferansı

HATAY (AA) – Hatay'ın İskenderun ilçesinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Turan tarafından "İletişim ve Beden Dili" konulu konferans verildi.

İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde verilen konferansta Turan, öğretmenlere iletişim becerileri konusunun inceliklerini videolar ve fotoğraflar eşliğinde anlattı.

Öğretmenlerin mesleki açıdan desteklenmesi konusunda çalışmaların artması gerektiğini belirten Turan, "Başarılı bir öğretmen aynı zamanda beden dilini iyi kullanan öğretmendir. Kendimizi bu alanda mutlaka geliştirmeliyiz. Dünyada eğitim ve öğretim faaliyetlerinden bahsederek, yeni dönemde sadece müfredatın değil eğitimin öncelik olması gerektiğini söyledi. Karakter, ahlak ve değerler eğitimi asla ihmal edilmemeli." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı tarafından başlatılan öğretmenlerle 2023 vizyonunun önemine dikkat çeken Turan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önemli faaliyetlerin yürütüldüğünü ifade etti.

Turan, konferans bitiminde öğretmenlerin sorularını yanıtladı.

İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadriye Yırtıcı programın sonunda Turan'a plaket takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Kapkaç zanlısı polisten kaçamadı başlıklı makalemizde Adana, cep telefonu ve kapkaç hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ