10.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Facebook Uçak Drone Projesi

Facebook Uçak Drone Projesi

FACEBOOK ekibi sır gibi sakladığı projesine dair yeni bilgiler gündeme geldi. Facebook Kablolu ağların egemenliğine son verecek bir sistem üzerinde yoğun bir emek harcıyor. Zaman Zaman MARK Zuckerberg tarafından da gözlemlenen bu sistem ile birlikte bir çok insan artık internette kablolu sistem döneminden kurtulmuş olacak.

FACEBOOK EKİBİNİN ÇILGIN PROJESİ !

Facebook takımı internette sükse yapacak bir sistem üzerine çalışıyor. İnsansız bir hava aracı sayesinde “Uçak Drone” olarak adlandırılan sistem ile internetin her alanda daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacak bu sistem ile ilgilenen facebook ekibi dünya üzerindeki herkese internetten faydalanmaarı için bu yöntem üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.

İnternetin tam sinyal alamadığı diğer bölgelere de verimli olmasını sağlamak amaçlı Uçak Drone projesine büyük önem vererek özenle çalıştıklarını yansıtıyor.

Teknoloji Haberleri

Uçak Drone Sistemi nedir

Uçağın tüm dünyaya interneti sağlayan en önemli etken üzerinde yer alan güneş panelleri ile yolculuk yapması olduğu bir Boeing 737’den de büyük bir genişliğe sahip olan Uçak Drone çok hafif bir ve enerjisi 4 adet saç kurutma makinesi kadar verim sağlıyor. Uçak Drone en önemli özelliği ise kilometrelerce aşağıya vereceği internet sağlama özelliği olacak. Uçak Drone ismi “Aquila” olarak tanımlanıyor.

Facebook mühendisliği ekibine bağlı Jay Parikh “Uçak Drone” hizmeti için beklediği zaman diliminden fazlasını görebildiğini açıkladı. Parikh yaptığı açıklamada “İlk olarak yarım saatlik bir zaman diliminde uçuşun tasarlandığını ancak tahmin ettiklerinden daha fazla bir zamanda havada kalmayı başarabildi.” açıklamasında bulundu.

UÇAK DRONE NEYİ HEDEFLİYOR

Uçak Drone için bu hedeflerin başarılı bir hal alması sonrası bir sonraki hedeflerinin 3 ay boyunca havada kalıp internetin ne kadar yayabileceği ve verimli olmasını ele alınacağı bilgisi geldi. Zaman zaman deneme uçuşlarının gerçekleştiği durumlarda FACEBOOK yaratıcısı MARK ZUCKERBERG’de uçuşları merakla izlediği gözlemlendi.

İnternetin daha çok kişiye erilmesi açısından bu sistemin gelmesi Kablolu internetin de artık rafa kalkacağının sinyallerini veriyor. Dünya’da neredeyse internetsiz hiçbir yerin kalmaması adına yapılacak bu sistem eğer faaliyete geçerse güneş ışınları ile dünya’ya internetin yayılmasında öncü bir sistemin doğmasına neden olacak.

Bir önceki yazımız olan Bugün, Yurtiçinde Enflasyon Rakamı başlıklı makalemizde en yakın kuyumcu, mezitli doviz büroları ve mezitli ekonomi hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ