10.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Başarılı sporcular ödüllendirildi

Başarılı sporcular ödüllendirildi

ADANA (AA) – Adana'da 2018-2019 öğretim yılında okul sporlarında Türkiye dereceleri alan öğrenciler ödüllendirildi.

Vali Mahmut Demirtaş, Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu'nda düzenlenen Okul Sporları Türkiye Dereceleri Tanıtım ve Madalya Töreninde, elde ettikleri başarılarla Adana'nın göğsünü kabartan öğrenciler ve onları müsabakalara hazırlayan öğretmenleri kutladı.

Türkiye'nin, dünya nüfusu yaşlanırken genç bir nüfusa sahip olduğunu ifade eden Demirtaş, bu gücün en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini, en büyük güçlerinin beşeri sermayeleri olan gençler olduğunu kaydetti.

Demirtaş, şunları söyledi:

"Gençliğe yapılan yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Medeniyet yolculuğumuzda önümüze koyduğumuz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin gerçekleştirilmesinde, gençlerimizin en önemli rehberinden birinin de spor olduğunu biliyoruz. O sebeple önümüzdeki dönemde de Valilik olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz, “Okul Sporları Organizasyonumuzu” üzerinde daha da hassasiyet göstererek sürdüreceğiz. Tüm çocuklarımızın ve gençlerimizin en az bir spor dalıyla ilgilenmelerini sağlayacak, evlatlarımızın yeteneklerini, mutlak surette ortaya çıkaracağız. Bu ve benzeri organizasyonlar marifetiyle, ay yıldızlı al bayrağımızı göndere çektirecek, İstiklal Marşımızı okutacak geleceğin dünya ve olimpiyat şampiyonlarını Adana’dan çıkaracağız."

Konuşmanın ardından Türkiye geneli okul sporlarında ilk dört sırada olan 14 takım mensubu öğrenciler ile aynı durumdaki 141 ferdi sporcuya anı madalyaları takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan Akaryakıtın geleneksel lideri Petrol Ofisi oldu başlıklı makalemizde petrol ofisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ