02.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Antalya'da “Multipl Skleroz”programı

Antalya'da “Multipl Skleroz”programı

ANTALYA (AA) – Antalya Multipl Skleroz (MS) Derneği, hastalığa dikkati çekmek için program düzenledi.

Antalya MS Derneği, "Multipl Skleroz" hastalığının farkındalığını arttırmak, hastalıkla ilgili gerçek dışı algıları düzeltmek amacıyla Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezinde (ASSİM) program gerçekleştirdi.

"Dünya MS Farkındalık Günü 2. Antalya Etkinliği"nde, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Bölümünden Prof. Dr. Ferah Kızılay, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Bölümünden Doç. Dr. Fatma Kurtuluş ile uzman doktor Burcu Yüksel, MS'te merak edilenler ve tedavi süreciyle ilgili sunum yaptı.

Özel hastanelerden konunun uzmanları da beslenme, fizik tedavi yöntemleri ve farkındalık konusundan konferans verdi.

Antalya MS Derneği Başkanı Demet Yeğenoğlu, yaptığı açıklamada, derneklerinin kuruluş işlemlerinin 3 Ocak 2018'de tamamlandığını hatırlatarak, 40 üyeye ulaşıldığını ifade etti.

Yeğenoğlu, derneklerinin yaptığı toplantıları, görüşmeleri, katılınılan eğitimler ve tüm faaliyetleri Dernek Başkan Yardımcısı Belgüzar Başaran'ın raporlandırdığını belirtti.

Dernek üyesi Dilşah Oğrak'ın da web sitesi üzerinde çalıştığını aktaran Yeğenoğlu, hasta ve yakınlarının ekonomik, sosyal, psikolojik ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olarak farkındalık oluşturmak, ağır hastalara umut olmak istediklerini vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Dünya Gençleri Akseki'de buluşacak başlıklı makalemizde Akseki, Antalya ve dostluk festivali hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ