12.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Antalya'da karpuz üretiminde artış

Antalya'da karpuz üretiminde artış

ANTALYA (AA) – Antalya'da karpuz üretiminin geçtiğimiz yıl 500 bin bin tona ulaştığı bildirildi.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, turizmin ve tarımın başkenti Antalya'nın gün geçtikçe tarımsal üretimdeki veriminin arttığı ifade edildi.

Her yıl birçok meyve sebzede yılın ilk hasadını gerçekleştiren Antalya'nın karpuz üretiminde de her geçen gün ilerleme kaydettiği belirtilerek, "Antalya’da 2004 yılında 46 bin ton olan karpuz üretimi 2018 yılında 500 bin tona ulaştı." ifadelerine yer verildi.

– "İlk karpuz hasadı Antalya'da"

Müdürlüğün, ziraat mühendisleriyle birlikte koordineli bir şekilde çalıştığı, her konuda üreticileri bilgilendirerek mücadele yöntemlerini anlattığı, tarımsal ilaçların son çare olduğu bilincinin çiftçilere aşılanmaya çalışıldığı belirtildi.

Antalya'da tarla ve örtü altı üretimin yaygın olarak kullanıldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Domates, biber, patlıcan, hıyar, fasulye gibi birçok üründe uygulayan üreticilerin yaz mevsiminde bolca tüketilen karpuzu da örtü altında yetiştirerek Türkiye'de ilk karpuz hasadını yapma avantajına sahip olmakta ve bu avantaj üreticilere artı bir gelir olarak dönmektedir."

Bir önceki yazımız olan Yıldızlar Yatırım Holding'in büyüme planlarının odağında Kocaeli bulunuyor başlıklı makalemizde Fehmi Yıldız ve Yıldızlar yatırım Holding hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ