10.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Akdeniz'de dere ıslah çalışmaları

Akdeniz'de dere ıslah çalışmaları

MERSİN (AA) – Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Çavuşlu Deresi'ndeki ıslah çalışmalarını inceledi.

Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Başkan Gültak, Devlet Su İşleri (DSİ) Adana Bölge Müdürü Abdulkasım Sarımehmet, Akdeniz Kent Konseyi Başkanı Mustafa Erim, MESKİ ve TEDAŞ yetkilileriyle birlikte ıslah çalışmalarının olduğu alanda inceleme yaptı.

Vatandaşların sıkıntılarını da dinleyen Gültak, mahalle sakinlerinin mağdur olmaması için gereken önlemlerin alınması konusunda uyarıda bulundu.

Çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasını isteyen Gültak, şunları kaydetti:

"Bu bölgedeki ıslah çalışmaları, belediyemiz yetki ve sorumluluğunda değil. Ancak vatandaşlarımızın aylardır yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmak amacıyla yetkililerle bir araya gelerek toplantı yaptık. Seçimin ardından göreve gelmemizle birlikte burada süren çalışmalar hızlandı. Nitekim DSİ, 2 aya kadar deredeki çalışmalarını tamamlayıp buradan çıkacak. Ardından MESKİ üzerine düşen hizmetleri yerine getirecek. Kalan asfalt, peyzaj ve temizlik hizmetini Büyükşehir Belediyesi yapacak. Akdeniz Belediyesi olarak, üzerimize düşen bir görev ve sorumluluk olursa, biz de gereken çalışmaları yapacağız. En geç 2 ay içinde bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı bu mağduriyete büyük oranda son vereceğiz."

Bir önceki yazımız olan Mut'ta kavun hasadı başlıklı makalemizde mersin ve Mut’ta kavun Hasadına başlandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ