13.01.2021 - Mezitli İlçe Portalı & Firma Rehberi

Adananın “Yaratıcı Şehirler Ağı”na adaylığı

Adananın “Yaratıcı Şehirler Ağı”na adaylığı

ADANA (AA) – Adana'nın gastronomideki zenginliğini uluslararası alanda tescillemek için UNESCO "Yaratıcı Şehirler Ağı"na başvurusuyla ilgili destek mektubu Vali Mahmut Demirtaş tarafından imzalandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Turistik Otelciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Tayyar Zaimoğlu makamında kabul ederek "Yaratıcı Şehirler Ağı" süreciyle ilgili bilgi aldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak başvuruya yönelik destek mektubunu imzalayan Vali Demirtaş, atılan imzanın önemli bir adım olduğunu kaydetti.

Adana'nın tarihi ve kültürel derinliği, konumu, doğal güzellikleri, misafirperver insanları, gelişmiş ulaşım ve konaklama imkanlarıyla önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu ifade eden Demirtaş, gastronomi turizminin de günümüzde turizmin yükselen eğilimleri arasında yer aldığını dile getirdi.

Vali Demirtaş, Türk mutfağının önemli merkezlerinden biri olan Adana'nın yerel ve geleneksel mutfağına ait değerlerinin korunup geleceğe taşınması ve bu değerlerin tescillenmesi için yapılacak her türlü çalışmaya desteklerinin tam olduğunu aktardı.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Cam Komisyonu'ndan Prof. Dr. Ahmet Kırman'a ödül başlıklı makalemizde Prof. Dr. Ahmet Kırman, şişecam ve Uluslararası Cam Komisyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin
Instagram
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Follow by Email
RSS
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ